Avukat Mehmet Genç

   Avukat Mehmet Genç , Kütahya'nın Gediz ilçesinde doğdu. İlköğretim eğitimini Gediz'de, lise öğrenimini Fethiye Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.  Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi aldı. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yasal stajını İstanbul'da tamamladı. Seçkin Hukuk Bürosu, Bayazıt & Kayalak Hukuk Bürosu, Sezgin Hukuk Bürosu gibi çeşitli uzmanlık alanına sahip hukuk bürolarında çeşitli hukuk alanları üzerinde deneyim kazanarak yasal avukatlık stajını tamamladı. İstanbul Barosu'na kayıtlı olan Avukat Mehmet Genç, mezun olduğu tarihten bu yana avukatlık mesleğini aralıksız olarak sürdürmektedir.

   İstanbul Barosu bünyesinde kurduğu avukatlık bürosuyla Ceza Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Bilişim Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku başta olmak üzere  Boşanma Hukuku, İş Hukuku, Sigorta Hukuku, Tazminat Hukuku, İcra ve İflas Hukuku gibi birçok hukuk alanında avukatlık faaliyeti göstermektedir.

   Müvekkillerin karşılaştığı hukuki uyuşmazlıklar, güncel kanunlara göre değerlendirilerek  somut uyuşmazlık olayının niteliği doğrultusunda  çözüme ulaşılmak için hukuki yol çizilmektedir. Uyuşmazlıkların dava yoluyla çözümlenmesinde müvekkiller ; davanın hukuki niteliği, kapsam ve etkisinin yanı sıra riskleri konusunda da bilgilendirilmekte ve akabinde  hukuki süreç başlatılmaktadır. Avukat Mehmet Genç, gerçek kişilerin yanı sıra sektörde yer alan tüzel kişilere de danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Şimdi ara